Seekord saab sellel festivalil osalemise mõttes lõpuks ometi “käe valgeks” ka Mai, kes koostöös Tartu Ülikooli Eetikakeskusega on ette valmistanud arutelu “Esimene pensionipäev – kõige lõpp või algus?”.
 
Teema, mis puudutab meid kõiki; teema, mille eksperdid oleme kõik; teema, millele lihtsalt peab mõtlema! Ja ikka positiivses võtmes! 🔑
 
⏰ Kohtume 12. augustil kell 12.00 Tulevikualal!
 

Arutelu: Esimene pensionipäev – kõige lõpp või algus?

12. augustil kell 12 Tuleviku alal

Ühiskonnana oleme hästi orienteeritud mõtlema tulevikustsenaariumite üle, aga jõudes oma visioonidega aktiivse tööea lõppu, saavad innovatsioon ja uuenduslikud ideed justkui otsa. Aastal 2025 on enam kui viiendik eurooplastest, sh eestlastest, üle 65-aastased. Proaktiivselt vananemisele mõeldes saame arutleda, kuidas saaks meie tänaste noorte esimesest pensionipäevast nende elu suurim pidupäev?

Osalejad: Tiina Tambaum (Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur, haridusgerontoloog); Siiri Toomik (Võru Pensionäride Päevakeskuse juhataja, aktiivne pensionär); Kärg Valner (aktiivne noor, tulevikupensionär umbes aastal 2060);  Kulno Kesküla (pensionieelikust IT- ja maamees)

Moderaator: Mai Timmi, Kasvulava OÜ koolitaja

Arutelu korraldab Tartu Ülikooli eetikakeskus koos Kasvulava OÜga projekti Tartu Maailmaülikool raames. Projekt on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.